Reader Comments

Bedava Chat Siteleri

by mehmet degirmen (22-Sep-2020)


Gerçek hayatta ölen birinin fiziken dirilmesi, ikinci bir hayatının olması hem dinimizce hem tıbben mümkün değildir. Tabi ki ahiret gününde tekrar diriltileceğiz ve tekrar döneceğiz Rabbimize. Ama bu konuda manevi dirilişten bahsedeceğiz.

Manevi diriliş işini kaybetmiş, itibarını yitirmiş, parası pulsuz kalmış yani hem ruhen hem bedenen iflas etmiş birinin aşkın gerçek aşkın anlamını bulmasıyla mümkündür. Buda nedir namazdır, Allah'a yönelmektir, dünya işlerinin boş olduğunu görmek, hazırlanmamız gereken yerin aslında dünya değil, ebedi hayatın varlığıdır. Ahirete hazırlanmaktır. Bununda temeli namazdır. Beş vakit namaz kılan birisi günde beş vakit Allah'ın huzuruna çıkmakta, içinde bulunduğu, hayatı boyunca peşinde koştuğu ve elinden kaçırdığı dünya zevkleri için boşuna üzüldüğünü görecektir.

Böyle böyle dahada Allah'a Allah aşkına yakınlaşan biri hayatının kendiliğinden düzene girdiğini yani aşk-ı dirilişi farkedecek, ruhu nefes alacaktır. Zaten bundan sonra dünyayı boşverdiği için dünyada eksik kalan şeylerinin kendine yettiği kadarıyla yetinecek fazlasında gözü olmayacak, huşuya kavuşarak tüm sıkıntıları kendiliğinden geçecektir. chat   sohbet odaları