Reader Comments

Ryzyko sterydów kulturystycznych

by Robert Howarth (02-Oct-2019)


Jeśli używasz suplementów do budowy ciała przez jakiś czas i nie widziałeś pożądanych rezultatów lub szukasz sposobu na zwiększenie masy mięśniowej w krótkim czasie, być może rozważałeś sterydy do budowy ciała.

Podczas gdy niektóre sterydy, takie jak substancje anaboliczne, stały się legalne w połączeniu z wieloma formułami budującymi ciało, nadal istnieje pewne ryzyko, o którym powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem przyjmowania sterydów.

Kiedy bierzesz suplementy podnoszące ciężar, ważne jest, aby dać swojemu ciału trochę czasu na przyzwyczajenie się do formuły, zanim zdecydujesz, czy suplementy mięśniowe działają.

Może to potrwać miesiąc lub dwa, więc pamiętaj o tym, zanim zaczniesz brać sterydy do budowy ciała. Zwykle, gdy suplementy, które bierzesz, zaczynają działać z czasem, oznacza to, że są one zgodne z chemią twojego ciała, aby pomóc mięśniom w naturalnym rozwoju - to zawsze dobry znak.

Niektóre negatywne skutki sterydów do budowy ciała obejmują łzy w mięśniach, a także powiększoną prostatę, bezsenność, trądzik, a nawet powiększone serce, żeby wymienić tylko kilka. Sugeruje się, że spożywanie pokarmów bogatych w likopen (który występuje obficie w pomidorach) jako przeciwutleniacz w łagodzeniu tych efektów, choć jego skuteczność jest nadal wątpliwa, i do przyjmowania kory wierzby na ból mięśni i bóle głowy.

Jeśli zdecydujesz się wziąć sterydy w celu zwiększenia masy mięśniowej i zauważysz te objawy na początku stosowania sterydów do budowy ciała, przerwij stosowanie i spróbuj zażywać suplementy białkowe lub wapniowe w celu przywrócenia mięśni i regulacji poziomu krwi.

Inne skutki przyjmowania suplementów podnoszących ciężar, które zawierają sterydy, obejmują nadciśnienie, które może prowadzić do serca, ataku i udaru mózgu. Możesz również doświadczyć zahamowania wzrostu i przedwczesnego wypadania włosów w wyniku przyjmowania sterydów, a twój nastrój może się dramatycznie zmienić.

Wielu mężczyzn, którzy biorą sterydy, staje się bardzo agresywnych i wściekłych bez wyraźnego powodu i wiadomo, że znoszą tę agresję na znajomych i członków rodziny. Jest to bezpośredni wynik nierównowagi hormonalnej, która występuje w organizmie w wyniku przyjmowania sterydów do budowy ciała.

Aby znaleźć najlepsze alternatywy dla sterydów, takich jak D-BAL, koniecznie odwiedź d-bal opinie. Jeśli już przyjmujesz sterydy i chcesz wiedzieć, jak bezpiecznie pozbyć się sterydów, koniecznie odwiedź swojego lekarza, aby dowiedzieć się, jak zmienić dietę i styl życia w celu zdrowego przejścia.